DAHA GÜVENLİ

ESP (Elektronik Denge Kontrolü)

Sürücünün kullanım tarzını tespit ederek, aracın yoldan çıkma veya devrilme gibi kontrolünün kaybolmaya başladığı durumlarda gerekli tekerleklere optimum miktarda fren kuvveti uygulayıp, motor gücünü ayarlayarak kontrolü tekrar sağlamaya ve kaymayı önlemeye yardımcı olur.

ABS, AEBS ve EBD

Yeni Canter’de bulunan ABS fren sistemi en kısa mesafede durmayı sağlar ve sürücünün frenleme esnasında manevra yapabilmesine izin verir. Elektronik Fren Gücü Dağıtma Sistemi (EBD) ise fren gücünün her bir tekerleğe birbirinden bağımsız olarak optimum şekilde dağıtılmasını sağlar.

Gelişmiş Acil Durum Fren Sistemi (AEBS), çarpışma riskini en aza indirip güvenliği en üst seviyeye çıkartır. Sürücünün harekete geçemediği durumlarda bile otomatik olarak aracı frenleyip güvenliği sağlar.

RISE Gövde Sistemi

RISE (Reinforced Impact Safety Solution) gövde yapısı sayesinde olası bir çarpışma anında gövde, enerjiyi emer ve araç içi formu korunur.

LDWS (Şerit Takip Uyarı Sistemi)

Şerit takip uyarı sistemi 60 km/h ve üzeri hızlarda aracınızın şeritten çıkmaya başladığı durumda sürücüyü sesli ve görsel olarak ikaz eder. Bulunduğunuz şeritten ayrılmadan önce sinyal verdiyseniz sürücüyü gereksiz yere uyarmaz. Tek bir butona basarak sistemi devre dışı bırakabilirsiniz.