Canter İletişim Hattı
ANASAYFA MODELLER SATICI & SERVİS ÜST YAPI VE TEKNİK BİLGİ SATIŞ SONRASI FİYAT LİSTESİ GALERİ İLETİŞİM
SATIŞ SONRASI
Garanti
Temsa Yeni Araç Garantisi

Satılan her yeni Fuso Canter araç Temsa güvencesi altındadır. Garanti aracın müşteriye teslim edildiği tarih itibariyle başlar. Garanti süresince araçta imalat, montaj veya malzemeden kaynaklanabilecek arızalar neticesinde onarım veya komple parça değişimi ile arızaya bağlı işçilikler müşteriden hiçbir ücret talep edilmeksizin Temsa tarafından karşılanacaktır.

Garanti kapsamındaki arızalar teknik açıdan tamir edilerek giderilebiliyorsa, garanti uygulamasındaki yükümlülükler hem tamiratı, hem de değiştirmeyi içerdiğinden, parça komple değiştirilmez ancak, arıza garanti kapsamından giderilir.

Normal kullanım sonucunda aşınan ve zamanla değişmesi gereken, kayışlar, filtreler, fren balataları, debriyaj baskı balata bilya, yağlar, sıvılar, ampüller, ve bunun gibi sarf malzemeleri ve amortisör, makas burçları, diğer lastik aksam gibi yol şartları ile direkt ilgili parçalar, ile ön düzen tekerlek balansı, subap ayarı, fren ayarı gibi araç kullanıldıkça bozulabilecek ayarlar ve bu sebeple ortaya çıkabilecek işçilik ve malzeme masrafları garanti kapsamında değildir. Ancak bu arızaların imalat, montaj veya malzemeden kaynaklanması durumunda bu masraflar Temsa tarafından karşılanır.

Aracın Temsa garantisinden yararlanabilmesi için bütün periyodik bakımlarını ve onarımlarını Garanti ve servis el kitapçıklarında belirtilen kilometre veya zaman aralıklarında Temsa yetkili servislerinde eksiksiz olarak yaptırmış olması gerekmektedir.

Temsa Garantisi Aşağıdaki Halleri Kapsamaz
 • 1. Aracın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından ve/veya bu kılavuzda belirtilen talimatlara uyulmamasından meydana gelen arızalar.
 • 2. Uygun olmayan kalitesiz yakıt kullanımından kaynaklanan, pompa, enjektör, buji, DPF, katalitik konvertör arızaları ile bu arızaların araca verdiği ağır hasarlar.
 • 3. Aracın “Uygunluk Belgesinde” belirtilen taşıma kapasitesi üzerinde aşırı yüklenmesi, fazla yolcu ve yük taşınması ve/veya bu şekilde kullanılması sonucu meydana gelen amortisör, makas gibi süspansiyon sistemi arızaları
 • 4. Arazi aracı olarak kullanılabilen modeller de dahil olmak üzere, aracın arazide ya da yolda aşırı zorlanmasından kaynaklanan motor, şanzıman, arazi şanzımanı, diferansiyel, aks, direksiyon ve süspansiyon sistemi hasarları.
 • 5. Aracın uzun süre kullanılmaması, ya da kısa mesafelerde kullanılmasından kaynaklı akü bomesinin düşerek şarj tutmamasından kaynaklanan akü arızaları.
 • 6. Temizlik ya da parlatma amacı ile aracın torpido, direksiyon simidi, vites topuzu gibi vinil ya da deri aksamları üzerinde oluşan kabarma, solma ya da yırtılmalar.
 • 7. Normal kullanım sonucunda aşınan ve zamanla değişmesi gereken kayışlar, filtreler, fren balataları, debriyaj baskı-balata-bilya, silecek lastikleri, yağlar, sıvılar, ampuller ile, ön düzen, tekerlek balans, supap ayarı, fren ayarı vb. gibi araç kullanıldıkça bozulabilecek ayarlar ve bu sebeple çıkabilecek işçilik ve malzeme masrafları
 • 8. Aracın kötü ya da kapasitesinin üzerinde yol ve arazi şartlarında kullanılması, ihmal, kaza, dış etkenler, doğal afetler (deprem, sel, yangın vs.) sonucunda oluşan durumlar.
 • 9. Temsa nın önermediği modifikasyonlar (motor çalışma parametrelerinin değiştirilmesi, LPG dönüşümü, ilave elektrik tesisatı döşenmesi, uygun olmayan ses, güçlendirici, ekipmanlar takılması, modifiye aksesuarlar takılması vb.) sonucunda oluşan arızalar.
 • 10. Periyodik bakımların (günlük bakım, periyodik bakım, parçaların ya da sıvıların periyodik değişimi vb.) Temsa tarafından belirlenen standartlara uygun olmayan servislerde yaptırılmış olması
 • 11. Temsa tarafından belirlenmiş standartlar dışında yapılan bakım, ayar ya da onarımlardan kaynaklanan arızalar.
 • 12. Orijinal olmayan yedek parça, aksesuar kullanımı ile, tavsiye edilenler dışında yağ, hidrolik ve diğer sıvıların kullanımından kaynaklanan arızalar
 • 13. Aracın karoseri, kaporta, boya, camlar ve bunun benzeri aksamında dış etkenlerin meydana getirdiği (taş sıçraması, trafik kazaları, çizikler, hava şartlarının meydana getirdiği zedelenmeler, göçükler, aracın kullanıldığı bölgeden kaynaklanan kimyasal kirlenmeler, metal tozları, kuş pislikleri, ağaç reçinesi ile paslanmaya yol açabilecek maddelerin araçla taşınması vb.) bozulmalar.
 • 14. Lastik, akü, teyp, yakıt pompası, enjektör ve bunun gibi komponentlerin arızaları durumunda, bunların ilgili üreticilerinin-satıcılarının-servislerinin inceleme neticesi düzenleyeceği rapora göre garanti kararı verilir.
 • 15. Şasi, motor no gibi aracı belirleyen tanıtıcı rakamlar, harfler, levhalar etiketler üzerinde yapılan tahribat ve/veya değişiklik halinde araç garanti kapsamı dışında değerlendirilir.
ARAÇ MEKANİK BOYA KAPORTA
TF B35 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
TF B65L 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
TF B75L 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
TF B85 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
TF B85L 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
8B 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
8BL 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
9B 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
9BL 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
9BXL 3 Yıl / 100.000 Km 3 Yıl / 100.000 Km
* Paslanmazlık garantisinin sürebilmesi için aracın yılda en az bir kere Yetkili Servise kontrole getirilmesi gereklidir.
CANTER İLETİŞİM HATTI İLE
DAİMA GÜVENDE VE AYRICALIKLISINIZ.

Canter İletişim Hattı, yolculuklarınızda hiç hesapta olmayan bir sorunla kaşılaştığınızda Türkiye’nin neresinde olursanız olun yardımınıza koşar.

1.1.2021 den itibaren satılan araçlarda; Garanti süresi (3 yıl/100.000km) içinde ve garanti kapsamına giren arızalar için Acil Servis ve Yol Yardım hizmetlerimiz ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Orijinal Yedek Parça
Orijinal Yedek Parça Bir Bebeğin Anne Sütü Gibidir;
Büyük fedakarlıklarla aldığınız aracınızın ilk günkü kadar güvenli, konforlu, sorunsuz ve değerli olması, ORJİNAL yedek parça ile yapılan düzenli bakımlarla mümkündür.Yan sanayi parçalar, taklit parçalar görsel olarak birbirine benzemekle birlikte, kullanım esnasında aracınıza zarar veren unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Orijinal olmayan parçaların ilk aşamada düşük maliyetli olduğu düşünülse de bunlar, uzun vadelerde telafi mümkün olmayan zararlar açabilecek kadar risk taşımaktadır.

FUSO CANTER orijinal yedek parçaları birçok kalite ve dayanıklılık testlerine tabi tutulmaktadır.Bu testlerden geçen parçalardan kesinlikle güvenli ve garanti edilebilinir parçalardır. Orijinal olmayan parçalarda ise bu söz konusu değildir ve ne zaman nerede arıza yapacağı önceden kestirilemez.

Orijinal yedek parçalar kullanıcının can güvenliği ve çevre sağlığı için önemlidir ve belirli standartlar altında üretilmektedir.

Yağ filtresi motorunuza zarar verebilecek her türlü yabancı maddeleri bünyesinde tutarak onu korur. Bu nedenle motor bakımında çok önemli bir rol oynar ve düzenli olarak değiştirilmesi gerekir.

Orijinal yağ filtresi kullanmazsanız;
Orijinal FUSO CANTER yağ filtreleri, aracınızın motor tipine ve büyüklüğüne göre uygun miktarda yağ akışını sağlamak üzere özel olarak üretilmiştir.

 • • Kötü filtre kağıdı tıkanmalara yol açtığından motor arızalarına neden olur.
 • • Motor yağı çabuk kirlenir. Bu nedenle daha sık filtre değişimine gerek duyulur.
 • • Kirli yağı motora geçirdiği için motorun hızlı aşınmasına yol açar.

Hava Filtresi Motorun Akciğeridir!
Motor ancak doğru hava-yakıt karışımı ile istediğiniz yüksek performansı gösterebilir. Bu da elbette emilen havanın temiz olmasıyla mümkündür.Hava filtresi, hava girişindeki tozu yok eder ve motora temiz hava girmesini sağlar. Uygun hava filtreleri kullanımı doğru hava-yakıt karışımının oluşmasını sağlarken kullanıcıya yakıt tasarrufu sağlar. FUSO CANTER tarafından belirtilen maksimum performansını sunar

Orijinal hava filtresi kullanmazsanız;

 • • Araç gerektiği gibi hızlanmayacaktır.
 • • Araç fazla yakıt harcayacaktır.
 • • Motor kolaylıkla hasar görebilecektir. Her zaman orijinal hava filtresi isteyiniz!

Dökümanlar
Kullanım Kılavuzu
Bu Kullanıcı El Kitabı'nda,aracınızı güvenli ve konforlu bir şekilde kullanmanızı sağlamak için, uygun araç kullanımı ve basit bakım uygulamaları açıklanmaktadır. Aracın uygun olmayan bir şekilde kullanılması, aracın arızalanmasına veya kazaya sebep olabileceğinden, aracı kullanmaya başlamadan önce bu el kitabının tamamını okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. Maksimum performans ve uzun bir servis ömrü için, periyodik yağlama ve bakım gereklidir. "Servis Kitapçığı"'nda periyodik bakım programı yer almaktadır. Yağlama ve bakımı, programdabelirtildiği şekilde yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Euro V Kullanıcı El Kitabını İndir

BlueTec® Kullanıcı El Kitabını İndir2017 BlueTec® Kullanıcı El Kitabını İndir

Broşür
Yeni Canter, çığır açan özellikleriyle sınıfının standartlarını yeniden belirleyecek. Heyecan verici yeni tasarımı, artan sürüş performansı, eksiksiz güvenlik özellikleri ve kazandıran yakıt ekonomisiyle Yeni Canter, hafif kamyonların geleceğini bugünden belirliyor.

Fuso Canter Broşürünü İndir

Broşür
Yeni Canter, çığır açan özellikleriyle sınıfının standartlarını yeniden be lirleyecek. Heyecan verici yeni tasarımı, artan sürüş performansı, eksiksiz güvenli k özellikleri ve kazandıran yakıt ekonomisiyle Yeni Canter, hafif kamyonların geleceğini bugünden belirliyor.

Fuso Canter Broşürünü İndir